Ką 2011 metais veikė Lietuvos skeptikų draugija?

Taip jau yra, kad amžinai visur vėluoju. Matyt, todėl ir 2011 metų Lietuvos skeptikų draugijos veiklos apžvalgą pateikiu tik dabar, likus mažiau nei savaitei iki pirmojo visuotinio narių susirinkimo.

Draugiją įkūrėme pernai kovo 27 dieną norėdami šviesti visuomenę ir ugdyti kritinį mąstymą; kovoti su vartotojų klaidinimu ir dezinformacijos skleidimu; ginti valstybės atskyrimą nuo bažnyčios.

Taigi, ką pirmaisiais savo egzistavimo metais spėjo nuveikti Lietuvos skeptikų draugija?
Daugiausiai dėmesio skyrėme kovai su vartotojų klaidinimu – buvo rašomi skundai dėl prekybos visokiais “energijos taupymo prietaisais”, “bioenergetiniais vandens gaivintuvais”, sėkmę nešančiais žiedais, “bioenergetinėmis apyrankėmis” ir kitomis vartotojų mulkinimo priemonėmis. Maždaug pusė skundų pasiekė norimą rezultatą.

Skyrėme dėmesio ir medicinos įstaigoms, praktikuojančioms tokį pacientų mulkinimo būdą, kaip “biorezonansinė diagnostika”. Deja, rezultatai menki – panašu, kad esama įstatyminė bazė nedraudžia šarlatanams “gydyti” žmogų nors ir Taro kortomis.

Galiausiai, padarėme tris mažus žingsnelius gindami valstybės ir bažnyčios atskyrimą – rašėme raštus dėl Vilniaus rajono savivaldybės lėšų skyrimo naujos bažnyčios statyboms ir dėl mišių atlikimo valstybinėje Balsių mokykloje. Mūsų narys dalyvavo Seime vykusioje diskusijoje dėl Nacionalinio saugumo strategijos ir išsakė kritiką strategijos nuostatai, esą krikščioniškų vertybių nuvertinimas yra grėsmė nacionaliniam saugumui.

Kaip vertinti nuveiktus darbus?
Iš vienos pusės, apmaudu, kad mūsų veikla didžiąja dalimi apsiribojo kontoros darbu – paklausimų ir skundų gamyba.
Iš kitos pusės, per tą laiką mes ištyrėme turimas priemones ir susidėliojome įrankių komplektą ateities veiklai.
Ir visam tam apsiėjome be projektų ir fondų, išleidę tik 160,93 Lt tinklapiui ir 66,19 Lt kanceliarinėms bei pašto išlaidoms.

Ko iš mūsų tikėtis ateityje?
Kovo 10 dieną įvyks visuotinis LSD narių susirinkimas, kuriame diskutuosime apie ateities veiklą. Pasižadu nelaikyti jūsų nežinioje ir parašyti, kas buvo nuspręsta.

 

Ruslanas Ditkevičius
Lietuvos skeptikų draugijos pirmininkas