Nerandate vietos automobiliui? Padės kritinis mąstymas!

Jei vairuojate automobilį, turbūt matėte stovėjimo vietų, prie kurių pastatyti įvairaus dizaino ženklai, tvirtinantys, kad stovėjimo vietos skirtos tik kokio nors greta esančio UAB-o klientams?

Pavyzdžiui, tokie:


Arba tokie:

Lengvatikis tokiais atvejais nukabina nosį ir tęsia stovėjimo vietos paieškas. O skeptikas?

Skeptikas visų pirma atsiverčia KET ir konstatuoja, kad taisyklėse tokio ženklo nėra. Tada skeptikas nufotografuoja įtartinus ženklus ir parašo laišką savivaldybei:

Sveiki,
norėtume sužinoti, ar nurodyti kelio ženklai (žr. prisegtas nuotraukas) draudžia statyti automobilį neturint specialaus leidimo.

Savivaldybė atrašo:

„Pagal Kelių eismo taisykles specialus leidimas turi būti automobilyje, kuris stovi kelio ženklų „Rezervuota stovėjimo vieta“ (KET 531) galiojimo zonoje. Jūsų pateiktos informacinės lentelės nėra kelio ženklai. Informacinės lentelės nėra suderintos su policija, todėl darytina išvada, kad jos yra nelegalios. Dėl šių lentelių pašalinimo rekomenduojame kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Saugaus miesto departamentą.“

Trumpai drūtai – jei viešoje vietoje pamatysite lentelę „Rezervuota UAB … klientams“, drąsiai statykite automobilį. Įsidėmėkite tikrąjį ženklą „Rezervuota stovėjimo vieta“:

Ką daryti, kad nebeliktų nelegalių ženklų?

Pasinaudokite savivaldybės patarimu ir dėl neteisėtai pastatytų ženklų pašalinimo kreipkitės savivaldybės administracijos Saugaus miesto departamentą elektroniniu paštu arba raštiškai.

Arba galite nedaryti nieko, ir viskas liks po senovei.

Žymos: , ,