„Google“ vaizdų paieška padeda demaskuoti sukčius

Jei naudojatės „Facebook“, Jūs garantuotai pastebėjote lieknėjimo reklamas su nuoroda į portalą consumersinn.com:

Paspaudę patenkame į puslapį, kuriame mums pristatomas lašinių metimo rekordininkas – Paulius iš Kauno. Jo rezultatas (24 kg per 2 mėnesius) esą buvo pasiektas maisto papildo „Raspberry Ketone“ dėka.

Kaip paaiškėja – tai tik reklaminis triukas. Paulius – visai ne Paulius, ir ne iš Kauno. O nuotraukose esantis atvaizdas pasitelktas ir kitose svetainėse, reklamuojant kitus, taip pat neva ‘itin veiksmingus’ produktus. Kyla pagrįstų abejonių pardavėjo patikimumu. Ar tai tik ne gudrybė jūsų pinigams išvilioti?

Potencialius sukčius kartais labai nesunku atskleisti. Tam į pagalbą ateina paprasta google paieška…

„Maniau, kad mano kūnas pavirto kalorijų naikinimo mašina.“

Turbūt ne visi žino, kad „Google“ leidžia ieškoti ne vien tekstų, bet ir vaizdų. Ja naudotis labai lengva – tereikia atlikti šiuos žingsnius:
1. Nusikopijuoti nuotraukos adresą („Firefox“ naršyklės naudotojai jį gali gauti pasirinkę kontekstinio meniu punktą „Copy image location“).
2. Įklijuoti šį adresą į www.google.com paieškos laukelį.
3. Paspausti atsiradusią nuorodą „Jei reikia atitinkančių vaizdų, pabandykite paiešką pagal vaizdą“.

Taigi, nukopijuojame mus dominančio paveiksliuko adresą į paieškos laukelį – ir sužinome daugybę naujų dalykų apie nuotraukoje esantį poną:

  • www.africanmangopills.org rašoma, kad šis tai joks ne Paulius, o Lexi Bardot iš Paryžiaus, ir jo liesėjimo paslaptis – Afrikos mango preparatai;
  • becomehealthywithease.com  tvirtina, kad tai Kris iš Peterburgo, ten užimantis garbingas firmos direktoriaus pareigas. Jo lašinius pradangino ne Afrikos mangai, o elementari dieta ir mankšta;
  • www.venusweightmanagement.net kryžium gulasi, kad mūsų Paulius aka Lefi Bardot aka Kris suliesėjo dėl visai kitos priežasties – firmos „Medifast“ maisto papildų;
  • www.cytophen.com tvirtina, kad juodųjų akinių savininkas suliesėjo vartodamas preparatą „Cytophen“;
  • www.myhealthstoreonline.org prisiekia savo motinos garbe, kad be „Hoodia Gordonii Plus“ čia neapsieita.

 

Gyvenimas nestovi vietoje. Kol buvo rengiamas šis straipsnis, sukčių reklamos ėmė nukreipinėti į naują straipsnį su naujomis nuotraukomis. Nesunku įsitikinti, kad ir jos tėra akių dūmimas.

Žymos: , ,