Kryžiaus žygis prieš vartotojų klaidintojus: antiradiaciniai lipdukai

Jei lankote interneto parduotuves ir įvairius nuolaidų tinklapius, turbūt pastebėjote juose reklamuojamus „antiradiacinius lipdukus“ mobiliesiems telefonams. Šie lipdukai esą apsaugo vartotojo smegenis nuo telefono skleidžiamų elektromagnetinių bangų.

Norėdami ištirti jų veikimą įsigijome tris lipdukus – UAB „Komeksimas“ platintus „Safe Star“ ir „Safe Sticker“ bei UAB „Gangas“ platintą lipduką „Mažius“. Pastarasis, anot reklamos, žadėjo sumažinti mobiliojo telefono spinduliavimą net 96,43%.

Gegužės 17 dieną UAB „Akustinių tyrimų centras“ laboratorijoje atlikome tyrimą – buvo matuojamas telefono spinduliavimas su lipduku ir be jo. Taip išleidę 302,50 Lt gavome tyrimo protokolus su rezultatais, nerodančiais jokio lipduko poveikio. Pavyzdžiui, telefonas su lipduku „Mažius“ spinduliavo 8,2±1,7μW/cm2, be jo – 7,3±1,3μW/cm2. Žurnalistas Gediminas Gasiulis, dalyvavęs tyrime, savo įspūdžius aprašė 15min.lt straipsnyje.

Liepos 7 dieną buvo išsiųsti registruoti laiškai UAB „Gangas“ ir UAB „Komeksimas“ su prašymu kompensuoti pinigus, išleistus nekokybiškų prekių įsigijimui bei kokybės nustatymui. Be abejo, nė viena firma nesiteikė atsakyti, nes verslininkams kaip tai nesolidu atsakinėti į visokius mužikų laiškus.

VšĮ „Teisinių sprendimų centras“ padedami rugsėjo 3 dieną Alytaus rajono apylinkės teismui išsiuntėme pareiškimą dėl įsakymo išdavimo, prašydami iš UAB „Gangas“ priteisti skolą: 9 Lt už patiektas nekokybiškas prekes, 80,67 Lt už tyrimus ir 214 Lt bylinėjimosi išlaidų. Lapkričio 19 dieną analogišką pareiškimą išsiuntėme Klaipėdos miesto apylinkės teismui dėl UAB „Komeksimas“ skolos (63 Lt už lipdukus, 161,33 Lt už tyrimą ir 214 Lt bylinėjimosi išlaidų).

Nutiko tai, kas ir turėjo nutikti – abi firmos sutiko su teismo įsakymais ir sumokėjo prašomas sumas, be to, nutraukė prekybą šiais lipdukais.

 

Rezultatas: 2:0 gėrio naudai.

"Antiradiaciniai lipdukai"

 

Žymos: ,