Svieto pabaiga? Rinkitės, kurią norite!

Kaip sakė Hodža Nasredinas, protingi žmonės visada ras progą pasišaipyti iš kvailių. O proga yra tiesiog nuostabi – artėja didysis lengvatikių apsijuokimas gruodžio 21 dieną.

Tiesą sakant, apsijuokdavo jie ir anksčiau – tiesiog žmogaus atmintis tokia nepatikima, kad sykį apgautas jis vėl ir vėl lipa ant to pačio grėblio. Laimei, interneto laikais mes galime surasti informaciją, kurią šiaip būtume pamiršę negrįžtamai.

„Mūsų aiškiaregiai pamatė kraujo klanuose skendinčią Europą. Lemtingoji data – 2012 metų liepos 14-oji. Karas aprėps ir kitas Žemės rutulio vietas – Šiaurės Ameriką ir artimuosius Rytus, tačiau epicentru bus Europa.“

Taip 2006 metais mus gąsdino Kauno parapsichologijos klubo prezidentas Modestas Klenys. Šis ponas kreipėsi į „Vakarų ekspreso“ redakciją, „norėdamas visus perspėti, kad 2012 metais mūsų šalis atsidurs Trečiojo pasaulinio karo epicentre“. Naivuoliams pasiūlytas ir gelbėjimosi planas – keliauti į Pietų pusrutulį: Argentiną, Čilę, Australiją, Naująją Zelandiją.

Kur jūsų Trečiasis pasaulinis karas, ponas Kleny?

2011 metais turėjo įvykti net dvi svieto pabaigos. JAV radijo pamokslininkas Harold Camping iš pradžių anonsavo svieto pabaigą įvyksiant gegužės 21 dieną. Pamatęs, kad susimovė, pamokslininkas atrakciono datą nukėlė į tų pačių metų spalio 21-ąją. Galiausiai jam teko išsisukinėti, kad svieto pabaiga iš tikrųjų įvyko, bet… dvasinė!

2010 metų lapkritį žiniasklaida pranešė apie Rusijos mokslininką Vitalijų Chozjaševą, neva iššifravusį Nostradamo kodą. Pasak šio „mokslininko“, 2010-ųjų lapkritį kils pasaulinis karas, bet, laimei, 2011-ųjų sausį visi mirsime, į Žemę atsitrenkus kometai arba asteroidui.

O štai 2009 metų rugpjūtį Nepriklausomybės Atstatymo Akto signataras Kęstutis Grinius mus gąsdino atominiu karu, prasidėsiančiu tiksliai rugpjūčio 22 dieną. Gerasis signataras rėmėsi ne Nostradamu ir ne Vanga, o „Wall Street Journal“ straipsniu apie galimą Irano smūgį Izraeliui.

Tiesa, versdamas tekstą žioplasis signataras nepastebėjo, kad straipsnis buvo publikuotas 2006 metais ir kalbėjo apie 2006 metų rugpjūčio 22-ąją.

2008 metais pasaulio pabaigos atrakciją žadėjo akloji pranašė Vanga. Jos nuomone, karas turėjo prasidėti 2008 metais įvykus pasikėsinimui į 4 valstybių vadovus. 2010 metais jis turėjo peraugti į atominį ir cheminį karą, dėl kurio 2011 metais Šiaurės pusrutulyje išnyktų gyvybė.

2007 metų spalį grupė Rusijos Penzos krašto gyventojų užsidarė oloje, tikėdami savo „dvasinio lyderio“ mokymu, jog Žemė susidursianti su kometa. 2008 metų gegužę jie netekę kantrybės grįžo namo. Du žmonės mirė oloje nuo bado ir ligų. „Dvasiniam lyderiui“ buvo diagnozuotas psichikos sutrikimas ir iškelta baudžiamoji byla.

Tai tik įdomiausi svieto pabaigos pranašysčių pavyzdžiai – smalsesnieji gali susipažinti su kur kas didesniu sąrašu.

Jūs turbūt paklausite, kaip čia taip nutiko, kad nė viena iš minėtų pranašysčių nesusilaukė tokio atgarsio kaip 2012 metų pranašystė? Na jau, kaip maži vaikai kokie… Truputis reklamos, truputis žiniasklaidos dėmesio, truputis verslo iniciatyvų (buy survival kit now!), dar įvairios knygos ir filmai – štai ir visas sėkmės receptas.

Žymos: , ,