Informacija apie homeopatinių preparatų tinkamumą gydymui – nepagrįsta

Lietuvos skeptikų draugija kreipėsi į Valstybinę Vaistų kontrolės tarnybą (VVKT), prašydama ištirti, kodėl buvo įregistruoti homeopatiniai preparatai, kurių informaciniuose lapeliuose pateikiama nepagrįsta informacija.

220px-RhustoxKaip jau rašėme, homeopatinius preparatus leidžiama registruoti supaprastinta tvarka, nepateikiant jų klinikinio efektyvumo įrodymų. Tačiau jei homeopatinis preparatas neturi efektyvumo įrodymų, ant jo pakuotės ir informaciniame lapelyje draudžiama nurodyti vartojimo indikacijas – t.y. ligas, kurias toks preparatas tariamai gydo.

Kaip ten bebūtų, faktas, kad VVKT supaprastinta tvarka įregistravo daugybę homeopatinių preparatų, kurių informaciniai lapeliai ir pakuotės atviru tekstu kalba apie gydomas ligas. Štai keli pavyzdžiai:

AFLUBIN (geriamieji lašai, tirpalas)
15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA
Preparatas vartojamas virusinės peršalimo infekcijos profilaktikai bei susirgus sąnarių ir raumenų skausmų malšinimui.

Lymphomyosot (tabletės)
1. KAS YRA LYMPHOMYOSOT TABLETĖS IR KAM JOS VARTOJAMOS
Lymphomyosot tabletės yra homeopatinis vaistinis preparatas. Jų vartojama, kai reikia mažinti dėl lėtinio tonzilito pasireiškusią limfinę edemą (patinimą) ir limfmazgių padidėjimą, skatinant natūralų limfos nutekėjimą.

Jūs, žinoma, galite paklausti – kaip čia atsitiko, kad atsakingi VVKT darbuotojai, žinantys ką galima ir ko ne, savo parašais patvirtino niekuo neparemtus teiginius apie gydomąsias savybes?

Būtent todėl mes surinkome informaciją apie keliolika homeopatinių preparatų ir kreipėmės į VVKT. Paprašėme ištirti, ar jų įregistravimas buvo teisėtas ir, jei yra pažeidimų, atlikti plataus masto patikrinimą.

Žymos: ,