Nesąmonių archyvai: astrologo pranašystės (1994 metai)

n118_globa_pavel_thumb_main

Astrologas Pavelas Globa suprato, kad pasirodys šitas straipsnis

Skaityti senus laikraščius – labai įdomus užsiėmimas. Žmogaus atmintis trumpa, tad kartais, skaitydamas seniai pamirštus dalykus, negali atsistebėti – negi taip buvo iš tikrųjų?

1994  metų vasarį Lietuvoje lankėsi garsus Rusijos astrologas Pavelas Globa – vadinamosios „Avestos mokyklos“ įkūrėjas, daugybės knygų apie astrologiją autorius. Jo autoritetą pripažįsta daugelis Lietuvos astrologų, o Palmira Kelertienė dargi vadina save Globos mokine. Pasak jos,
„Pavelas Globa yra vienas iškiliausių šiuolaikinių rusų astrologų, kurio išskirtinis ženklas – netikėta biografija ir nuolat besipildančios pranašystės.“

Laimei, viešėdamas Lietuvoje šis šarlatanas davė interviu laikraščiui „Večernije novosti“, tad praėjus 19 metų mes galime pasiimti popkorno ir pasižiūrėti, kaip ten yra su jo „nuolat besipildančiomis pranašystėmis“.

„(1994) metai Lietuvai bus ramūs – stiprės Lietuvos pozicijos, bus priimti nauji, tobulesni ekonominiai įstatymai. Pavyzdžiui, vasarą bus sumažinti mokesčiai ir sukurta nauja ekonominė programa, kuri labai padės Lietuvai.“

„Tačiau ramybės periodas truks neilgai – jau kitais (1995) metais Lietuvai prasidės išbandymų metas. Vyks katastrofos geležinkelyje, gamyklose, o 1996 metais (greičiausiai balandį) galimas sprogimas Baltijos jūros terminale. Pastarieji metai kels didžiausią pavojų ir Vyriausybei su Prezidentu. Didelė tikimybė, kad jam teks atsistatydinti kartu su Vyriausybe.“

„Naujieji rinkimai atves į valdžią menkai žinomą bespalvį politiką, kuris vėliau bus priverstas perduoti įgaliojimus naujajam ministrui pirmininkui. Apskritai, teigia Globa, mūsų šalis nebus prezidentinė respublika. Didelė valdžios dalis bus atiduota Vyriausybei, kaip tai buvo, pavyzdžiui, Indijoje.

1997 metų pabaigoje tikėtinas diktatoriaus režimo įsigalėjimas. Taip nutiks, jei Vyriausybė nesugebės likviduoti ekonominio nuosmukio ir katastrofų (ypač Ignalinos AE 1997 metais) padarinių. Globa ne kartą perspėjo apie galimą avariją IAE, tačiau valdžia nekreipė į tai jokio dėmesio. Beje, visiškai priešingai elgėsi Ukraina – prezidentas Leonidas Kravčiukas galiausiai įsiklausė į Pavelo Globos perspėjimus dėl pavojų keliančios Rivnės elektrinės. Komisija, sudaryta Globos išpranašautiems elektrinės defektams tirti (jai talkino ir TATENA) patvirtino defektų buvimą ir Rovno AE buvo uždaryta.

Globa pranašauja, kad Ignalinos AE avarija įvyks 1997 metų kovo 8-ąją dėl antrojo bloko kaltės. Anot astrologo, turi pasireikšti tai, kas jau yra bloko pagrinduose – pavyzdžiui, nepastebėtas defektas. Globa tyčia nesako tiksliai, koks tai defektas ir kurioje vietoje jis yra. (…) Viską jis ketina aptarti su Vyriausybės darbo grupe oficialaus susitikimo metu. Kitaip avarijos IAE neišvengsime ir jos pasekmių mastas prilygs Černobylio AE avarijai. Visa Rytų Lietuva bus užkrėsta“

„Dėl visų minėtų kataklizmų į valdžią ateis despotiškas režimas, bet tai nebus karinė diktatūra. Jis ateis į valdžią demokratiniu keliu, bet iškart prispaus liaudį: bus priimti įstatymai, suvaržantys žodžio ir spaudos laisvę, apribojantys atvykimą ir išvykimą iš šalies. Visgi režimas bus pusiau demokratinis (panašiai kaip Šarlio de Golio režimas Prancūzijoje) ir neturės fašizmo ar komunizmo atspalvio.“

„Pradedant nuo 1996 metų (…) Lenkija aktyviai plės savo pozicijas pasaulyje. Bet, kaip teigia astrologas, tai bus paskutinis Lenkijos pakilimas prieš galutinį kritimą. Jis pranašauja visišką Lenkijos išnykimą. Jau XXI amžiuje Lenkijos nebebus – dalį teritorijos užlies vanduo, o likusi suskils į mažas valstybėles.

Tačiau liūdna pabaiga laukia ne tik šios valstybės. Lietuva jokiu būdu neturi stoti į NATO. Narystė šioje sąjungoje Lietuvai gresia visišku sunaikinimu Trečiajame Pasauliniame kare. Būtent šiame kare, kuris 2003-2004 metais apims visą Vakarų Europą, susidurs dvi galingos jėgos – Šiaurės Atlanto sąjunga ir arabų šalys.“

„Visai gali būti (o greičiausiai taip ir bus), kad ateityje Lietuvą valdys moteris, gimusi po Skorpiono ženklu. (…) Gali būti, ji ir vadovaus minėtam diktatoriškam režimui, bet, kaip jau sakyta, šitas režimas turės pozityvų poveikį – Lietuva palaipsniui išeis iš krizės. 2003-2004 metais Lietuvos statusas pasikeis – bus atidarytos sienos, prasidės partnerių paieškos visame pasaulyje.“

„Ateitis nežada nieko gero Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos teritorijai. Išnyks Anglija, Belgija, Olandija, Danija ir Prancūzija. Paryžius taps sala, Portugalija – taip pat. Nebeliks Viduržemio jūros – ji taps Atlanto vandenyno dalimi. Išnyks Kalifornija ir Niujorkas, toks pat likimas laukia Baltijos pakrantės miestų – Klaipėdos, Jūrmalos ir Ventspilio. Vanduo užlies pusę Lenkijos.

JAV laukia visiškas žlugimas. Pavelas Globa pranašauja Bilo Klintono nužudymą, po kurio JAV valdys prezidentas, kuris išsilaikys dvi kadencijas. Po jo pasirodys žmogus, kurio atėjimas pabaigs šios šalies istoriją. Jis bus paskutinis – 44-asis – JAV prezidentas, ir jo vardas bus toks pats, kaip šalies įkūrėjo – Džordžo Vašingtono.“

Visą straipsnio tekstą rusų kalba galite rasti čia.

O dabar – kiek kitu kampu

1994 metai. Lietuva, siekdama faktinės nepriklausomybės, susitaria dėl Rusijos kariuomenės išvedimo, statosi Būtingės naftos terminalą, tampa NATO partnere. Čia iš Rusijos atvažiuoja neaiškus tipas ir moko: stabdykite IAE, terminalas sprogs, nestokite į NATO, Amerikai bus šakės.

Yra apie ką susimąstyti.

Jei dar nepavargote, galime pasižiūrėti, kaip tos pranašystės išsipildė

Tai, kad 1994 metais bus keičiama mokestinė politika, tuo metu kažin ar buvo paslaptis. Reforma supaprastino Lietuvos mokesčių sistemą, bet mokestinė našta kažin ar sumažėjo. Pavyzdžiui, pajamos, susijusios su darbo santykiais, iki 1994 m. gegužės 1 d. buvo apmokestintos diferencijuotu tarifu nuo 10 iki 33 proc, o nuo gegužės 1 d. pereita prie vieningo 33 proc. tarifo. Be to, gegužės 1 d. atsirado ir pridėtinės vertės mokestis, dėl kurio padidėjo kainos.

Žadėto sprogimo Būtingės terminale 1996 metų balandį taip pat neįvyko dėl paprastos priežasties – terminalas buvo pradėtas eksploatuoti tik 1999 metų liepą. Premjeras Šleževičius 1996 metais išties buvo atstatydintas, bet jo atstatydinimas neturėjo jokio ryšio su geležinkelio katastrofomis ir avarijomis gamyklose.

1996 metų Seimo rinkimai į valdžią atvedė toli gražu ne „bespalvį politiką“, o Seimo pirmininką Vytautą Landsbergį ir ministrą pirmininką Gediminą Vagnorių. Pastarasis poste išsilaikė iki 1999 m. gegužės ir perdavė įgaliojimus ne naujajam premjerui, o laikinai ėjusiai ministro pirmininko pareigas ministrei Irenai Degutienei.

Girdamasis, kad Rivnės AE buvo uždaryta dėl jo pranašysčių, mūsų barzdyla kaip reikiant apsimelavo – elektrinė nebuvo uždaryta. Ją 1989 metais iš tiesų apžiūrėjo TATENA ekspertai, bet jų išvados patvirtino elektrinės saugumą. Parlamentui priėmus atominių objektų statybų moratoriumą, šios AE 4 bloko statybos buvo sustabdytos, bet pratęstos 1993 metais.

1997 metais jokios katastrofos Ignalinos AE neįvyko, nors Vyriausybė nesiteikė atsižvelgti į šarlatano grasinimus. Diktatūra Lietuvoje taip pat neįsigalėjo – nebent Valdą Adamkų, išrinktą prezidentu, laikytume diktatoriumi. Nebuvo priimti jokie įstatymai, „suvaržantys žodžio ir spaudos laisvę, apribojantys atvykimą ir išvykimą iš šalies“.

2003 metais iš tiesų įvyko karinis konfliktas tarp JAV su sąjungininkais (ne NATO!) ir Irako (o ne „arabų šalių“). Tačiau konfliktas neapėmė Vakarų Europos ir nevirto Trečiuoju pasauliniu karu.

Į Lietuvos politinį Olimpą moterys užkopė ne 2003 metais, o kur kas vėliau, ir net dvi – Seimo pirmininkė Irena Degutienė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nė viena iš jų nėra gimusi, kaip pranašauta, po Skorpiono ženklu.

Nors Globa žadėjo, kad XXI amžiuje Lenkijos nebebus, ji iki šiol egzistuoja ir visai nežada suskilti į atskiras valstybėles. Visuotinio tvano kol kas išvengė ir kitos Europos šalys.

Bilo Klintono taip pat niekas nenužudė. Vėliau prezidentavo Džordžas Bušas, o po jo 44-uoju prezidentu tapo Barakas Obama. Pasak Globos, jo vardas turėjo būti Džordžas, ir būtent jis turi būti „žmogus, kurio atėjimas pabaigs šios šalies istoriją“.

Jei ką, Obamos antroji kadencija baigiasi 2016 metais. Pagyvensim – pamatysim.

Žymos: ,