Dar pamenat planus Vilniuje statyti Jėzaus sanktuariumą?

JesusIcon

„Ė, o gal geriau nuperkam ligoninei įrangos?“

 Lietuvos Lenkų rinkimų akcijai (LLRA) jau tapo gražia tradicija prieš rinkimus pažadėti Jėzaus gailestingumo sanktuariumo (šventyklų komplekso) statybas.

Pamėtėti savivaldybės pinigų šventam reikalui buvo žadama prieš 2011 metų savivaldybių rinkimus. Šis klausimas buvo netgi įtrauktas į memorandumą, kurį pasirašė LLRA, partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Rusų aljansas.

Po rinkimų, žinoma, reikalai užstrigo – anot vicemero Jaroslavo Kaminskio, LLRA laukė Vilniaus arkivyskupijos kurijos pasiūlymų. Arkivyskupija, atvirkščiai, laukė oficialaus savivaldybės pasiūlymo.

Jėzaus akvariumą LLRA prisiminė 2013 metų Seimo rinkimams artėjant. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. 40-61 buvo netgi sudaryta dešimties žmonių darbo grupė, turėjusi

„atsižvelgiant į  galimybių studijos sudedamąsias dalis (esamos padėties analizė, alternatyvų nagrinėjimas, geriausios alternatyvos parinkimas, programos tikslų arba veiklos sričių nustatymas, įgyvendinimo ekonominio modelio parinkimas), parengti sanktuariumo įkūrimo galimybių studijos užduotį iki 2013 m. liepos 1 d.“

Liepos 4 dieną kreipėmės į savivaldybės administraciją su prašymu paaiškinti, ar planuojama skirti lėšų sanktuariumo statyboms. Po ilgų vargų pagaliau pavyko išpešti savivaldybės atsakymą:

„(…) Savivaldybė kreipėsi į Vilniaus arkivyskupijos kuriją prašydama deleguoti atstovą į darbo grupę šiam klausimui spręsti. Kadangi, dar nesuderinti tolimesni veiksmai su Vilniaus arkivyskupijos kurija dėl Sanktuariumo įkūrimo galimybių studijos užduoties parengimo, negalima spręsti klausimo ir dėl lėšų skyrimo šio objekto įgyvendinimui. Tolimesnė klausimo eiga bus vykdoma derinant veiksmus su Vilniaus arkivyskupijos kurija ir gavus jų pritarimą.“

Panašu, kad pati bažnyčia nėra suinteresuota veltis į beprasmiškas sanktuariumo statybas. Ar tai reiškia, kad LLRA politikai pamaldumo varžybose pralenkė net kunigus?

Žymos: ,