Reportažas: Kelionė į Merkinės piramidę

Visad įdomu, kaip mūsų draugiją iš šalies mato kiti žmonės. Turbūt įsivaizduoja prarūkytą konspiracinį butą, kuriame virš stalo kabo musių nutupėta lempa su iš laikraščio iškirptu gaubtu, o prie stalo susiraukę skepvizitoriai svarsto planus, kaip pasodinti į kalėjimą kokį nors nevalyvą homeopatą.

Aišku, iš tikrųjų viskas yra kitaip 🙂 Ta proga – reportažas iš kelionės į Merkinės piramidę.

 

Domėtis dvasiniais dalykais šiais laikais yra madinga. Kadangi mes taip pat stengiamės neatsilikti nuo laikmečio dvasios, nutarėme artėjant šildymo sezonui pasisemti kosminės energijos Merkinės piramidėje.

Nuvykti į ją buvo paprasta – tiek iš Vilniaus, tiek iš Kauno autobusai atveža iki Merkinės kryžkelės, nuo kurios prasideda vaizdingas maršrutas pėstute:

Kelionės maršrutas

Prie pat sankryžos iš betonuoto griovio išgelbėjome geltonskruostį žaltį vardu Natrix natrix, kuris baltų tikėjimuose  nešdavo sėkmę, laimę, taiką ir sveikatą į namus, už ką buvo labai gerbiamas. Vikipedija sufleruoja, kad jis „medžioja sausumoje ir vandenyje, grobį ryja gyvą. Minta varliagyviais, jų buožgalviais, kartais driežais, mažomis žuvytėmis ir smulkiais paukščiais ir žinduoliais“.

Žaltys

Nuotraukoje: dvasingas žaltys bando praryti skeptikus gyvus

Nuo sankryžos judame į pietus. Nuo tilto per Merkį atsiveria labai gražūs vaizdai, kurių niekad gyvenime nepamatysi sėdėdamas prie kompo:

Tiltas per Merkį

Beje, kas ten per poliai įkalti palei krantą? Į tilto liekanas nepanašu – poliai tik iš šiaurinės pusės. Gal čia būta prieplaukos ar paplūdimio?

Įdomu, kad vietos savivaldybė Merkinės piramidę pripažįsta lankytina vieta, o gal ir kultūros objektu – tai patvirtina atitinkamas kelio ženklas:

KET-637 Krypties rodyklė į lankytiną vietą. Nurodo eismo kryptį ir atstumą į lankytiną vietą. Ženklas naudojamas rodant kryptį į visas lankytinas vietas, kultūros ir istorinius objektus.

Veiksmas pagaliau prasideda, priėjus Žėkų sodybą. Nustebino tai, kad sutikome daug lankytojų, norinčių pamatyti piramidę.

04 kryziai

Pabuvoję šioje vietoje, žmonės masiškai atsisako religinių prietarų:

Šalin prietarus!

„Pasiimkit, jei kam reikia“

Būnant stiklinio kupolo viduje šovė mintis, kad ten geriausia ateiti apsirūkius – pastatytos patogios kėdės, aidi tyli transinė muzika. Pati piramidė yra trisienis metalinis gargaras stiklinio kupolo viduje. Vartotojo instrukcija labai paprasta: pirma reikia pabūti prie Dievo Tėvo sienos, garbinant Kūrėją, prie Sūnaus sienos jau galima pateikti įvairių žemiškų prašymų prašymėlių, o prie Šventosios dvasios sienos belieka prašyti dievą dvasinės pagalbos. Galiausiai, viską susakius, reikia žengti į piramidės vidų, kur stovi stalelis su mediniais rakandais.

Greta piramidės stovi dvi plastmasinės bačkos su „energizuotu vandeniu“. Mes, žinoma, pasinaudojome proga ir juo apsirūpinome:

Mes su energizuotu vandeniu

Mes jau prisipylėme kosminės energijos. O tu?

Grįžome pro Merkinę, tad užsikeberioti ant Merkinės piliakalnio buvo šventas reikalas. Duskit pavidolei:

Merkinės piliakalnis

Nuo šio piliakalnio lietuviai spjaudydavo ant kryžiuočių. Ir teisingai darė.

Merkys įteka į Nemuną

Vaizdas nuo piliakalnio. Iš kairės į Nemuną įteka Merkys.

 

Ir pabaigai. Vėliau nepatingėjome atlikti rimtą „energizuoto“ vandens tyrimą.  Kaip ten su kosmine energija – nežinia, užtat laboratorija nustatė, kad jame fekalinių bakterijų ir nitratų nėra – matyt, niekas į jį neplautų rankų ar kokio kito brudo nekiša ir salietros nepila:

cheminė sudėtis

Tyrimo rezultatai

Bent tiek gerai.

 

Žymos: ,