Dėl religinių bendruomenių ir politinių partijų teisinės neliečiamybės. Laiškas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui

Šiandien kai kurie Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto nariai (Vilija Aleknaitė Abramikienė, Juozas Bernatonis, Vitalijus Gailius, Julius Sabatauskas, Stasys Šedbaras) gavo tokį mūsų laišką:

Laba diena,

rytoj (23 dieną) Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas svarstys Baudžiamojo kodekso pakeitimo projektą Nr. XIIP-418, kuriuo siekiama panaikinti galimybę patraukti baudžiamojon atsakomybėn religines bendruomenes bei politines partijas.

Aiškinamajame rašte nurodyti šie argumentai: esą partijos bei religinės bendruomenės registruojamos kitokia tvarka; jos taip pat padedančios užtikrinti žmogaus teisę į demokratiją ir tikėjimą.

Mūsų nuomone, šie argumentai yra niekiniai. Juridinio asmens registravimo ypatumai niekaip nesusiję su jo patraukimu baudžiamojon atsakomybėn. Savo ruožtu, žmogaus teises įgyvendina ne vien partijos ir religinės bendruomenės – Konstitucijos 35 str. nustato, kad „Piliečiams laiduojama teisė laisvai vienytis į bendrijas, politines partijas ar asociacijas“. Tokiu būdu, sekant projekto teikėjų logika, tokią pat išimtį reikia suteikti ir asociacijoms bei visų tipų bendrijoms – pavyzdžiui, sodininkų bendrijoms.

Galiausiai, niekam ne paslaptis, kad šio įstatymo projekto atsiradimas sietinas su Darbo partijos byla.

Prašome Jus, kaip Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narį, komiteto posėdyje balsuoti prieš šį teisės aktą.

Primename, kad apie Seimo ketinimus papildyti neliečiamųjų sąrašą jau esame rašę prieš pusmetį.

Žymos: , ,