Dr. Šiuslerio druskos: Marionečių teatras

Neseniai gavome vieno žmogaus laišką, kuriame jis klausė apie homeopatinių preparatų grupės – vadinamųjų „Dr. Šiuslerio druskų“ – pardavimo teisėtumą. Pardavimas pardavimu, o štai jų reklama kažkokios „Dr. Šiuslerio druskų terapijos asociacijos“ tinklapyje mus sudomino. Ne tik savo teisėtumu – dėl pastarojo mes jau išsiuntėme raštą Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai. Kur kas įdomiau, kas per daiktas yra toji asociacija, iš geros dūšios reklamuojanti tas druskas.

Dabartinė asociacijos vadovė ir viena iš steigėjų – homeopatė Ilona Gedmantienė:

Ilona Gedmantienė

UAB „Mitela“ – tai firma, kuriai priklauso ir „Dr. Šiuslerio druskų“ rinkodaros teisių savininkas UAB „Balt Supplement“.

O štai kita „Dr. Šiuslerio druskų terapijos asociacijos“ steigėja – Gema Galvydytė:

gema_g_linkedin

Žodžiu, per savo dukterinę firmą „Mitela“ prekiauja Šiuslerio druskomis, o marionetinės asociacijos rankomis jas reklamuoja. Tačiau ne už dyka – “Mitelos” 2012 metų veiklos ataskaitoje rašoma:

„4) Parama. 2012 m. Bendrovė parėmė Lietuvos pediatrų draugiją, Dr.Šiuslerio druskų terapijos asociaciją ir IPOKRaTES Lietuvos fondą.“

Taip ataskaitoje teigia “Mitelos” prezidentas Josif Mejerzon, ir, žinoma, ne mūsų reikalas su juo ginčytis.

Jūs, žinoma, galite paklausti – kokia prasmė perleisti reklamos reikalus kažkokiai asociacijai?

Visų pirma, kalbama asociacija yra įsiregistravusi kaip paramos gavėjas, tad jos gaunamos sumos neapmokestinamos, be to, ji gali pretenduoti į 2 procentų paramą. Jei visi 36 “Mitelos” darbuotojai pagal komandą perves jai paramą – bus visai neblogi kišenpinigiai.

Antra – akcinė bendrovė, pervesdama kam nors paramą, susimažina apmokestinamąjį pelną dviguba paramos suma. Jei paaukosite savo marionetinei „asociacijai“ tūkstantį litų, jūsų apmokestinamasis pelnas sumažės 2000 Lt. Palyginimui – jei tūkstantį litų išleistumėte reklamai tiesiogiai iš savo kišenės – sumažės tik tūkstančiu litų.

Galiausiai, visuomeninė organizacija, vienijanti gydytojus, nesavanaudiškai įsitikinusius „Dr. Šiuslerio druskų“ veiksmingumu, atrodo kur kas patikimiau, nei minėtas ponas Josif Mejerzon, nuo statinės šaukiantis: „Pirkite mano stebuklingas tabletkas! Tikrai padeda nuo visko!“.

Maždaug taip:

Vargšas genijus, persekiojamas farmacininkų

Žymos: , ,